O nas w sieci


Nasz FB

Prowadzimy profil na facebook: Pracownia Rzemiosł Dawnych

Napisali o nas:

 • Fundacja Potrafisz Polsko: Wakacje z dawnymi rzemiosłami

  cyt:" W wakacje w miejscowości Łęcze odbywały się warsztaty w Pracownia Rzemiosł Dawnych, organizowane przez Stowarzyszenie Polska Izba Dziedzictwa Kulturowego, podczas których dzieci mogły nauczyć się min. obróbki lnu, przędzenia na kołowrotkach oraz garncarstwa. "

 • portel.pl: Poznają dawne rzemiosła

  cyt:" Dzieci, młodzież i całe rodziny zamieniały się tu w rzemieślników z dawnych lat. Przędli, tkali, wytwarzali sakiewki ze skóry."

         cyt: " Starszaki uczyły się jak z gliny zrobić miseczkę lub inne naczynie.  Dowiedziały się     skąd się bierze glina i z jakich materiałów kiedyś były wykonywane naczynia.

 

fot: Przedszkole nr 8

   

 • cyt:"Przywitali nas w progu w strojach z dawnej epoki. Ona zasiadła przy kołowrotku, on pokazał nam uprawę konopi i lnu."
  fot. Michał Skroboszewski, portEl.pl


      cyt.: "Alicja Kulik zaprasza do wysłuchania historii o uprawie lnu i konopi, o gręplowaniu     i przędzeniu, o cierpliwości i czasie, który wcale nie ucieka i o tym, że warto marzyć"

Część ekipy pracowni- fot. Alicja Kulik


 


 •  cyt.: " Inną niecodzienną atrakcją była możliwość przędzenia wełny na kołowrotku czy czesanie lnu i konopi pod okiem pani Oli, która opowiadała o dawnych technikach rękodzieła."
  fot: Stowarzyszenie Łęcze - Wieś z Perspektywą

 • Miejsca z Duszą:  Pracownia w Łęczu 

  cyt.: "W Łęczu leżącym 10km od Elbląga, 5km od Kadyn istnieje miejsce, dzięki któremu przeniesiesz się w dawne czasy."

   

Pracownia rzemiosła